Risale-i Nurlar Frankfurt Kitap Fuarında

Çok dilli neşriyata atılan Hizmet Vakfı, bünyesindeki Envar Neşriyat markası ve 16 dildeki eserleri ile Risale-i Nurları dünyaya tanıtma amaçlı her seneki gibi bu sene de kitap fuarlarının en büyüğü ve en önemlisi olan Frankfurt kitap fuarına iştirak etti.

 

Dünyanın Yayıncılık ve kitapla ilgili fuar faaliyetlerinden olan Frankfurt Kitap Fuarı bu sene kapılarını 19 Ekim 2016 çarşamba günü açtı. Fuarın ilk üç günü profesyonel ziyaretçiler için tahsis edilmesinden yayıncılar kendi aralarında, ziyaretçi olarak gelenler ise randevu görüşmelerini ve stand ziyaretlerini yapıyorlar. Son iki günü halk günü olarak icra edilen fuarda, kitap meraklıları ve okul öğrencilerinin ziyaretlerine hizmet etmektedir.

frankfurt-fuari2016

 

Kültür ve Turizm bakanlığının tanzim ettiği Milli Standımızda, milli kültürümüzü tanıtan kitaplar ve yayınevleri tanıtımlar yapıyor. Dünya yayıncıları ve kitaplaçıları ile telif hakları görüşmeleri yapmaktalar.

Hizmet Vakfı ve Envar Neşriyat olarak her sene katıldığımız bu fuarda Kültür Bakanlığının yer tahsis etmesi ile milli standda verilen raflarda, milli kültürümüzün köşe taşları ve en temel unsurları olan Kur’ân-ı Kerim ve hakikatlarının tefsirleri teşhir edildiler. Milli standı ziyarete gelen gerek Türkiye’den, gerek diğer dünya ülkelerinden gelen Fuar iştirakçileri ve ziyaretçilere, Osmanlı Hat sanatının Son örneği Meşhur Hattat Hamid Aytaç’ın yazdığı tevafuklu deri ciltli nadide işçilik ve baskı ile meydana çıkartılan İtibar eser Mushaf-ı Şerif gelenleri ilk karşılayan eserimizdi. Bunun yanında elliden fazla dünya diline çevrilen Risale-i Nurlar da standda yerlerini aldılar. Ziyaretçilere İslamiyet ve Kur’ân konusunda sorularına mukni izahlar verilerek yardımcı olan stand görevlilerimiz, ziyaretçilerin memnuniyetlerinin ve alakalarının yüksek seviyede olduğu bildirdiler.

11814-whatsapp-image-2016-10-19-at-190941

 

Türkiye Diyanet Vakfının da iştirak ettiği fuarda Diyanet Vakfı tarafında basılan Risale-i Nurlar, raflardaki yerlerini almıştı. Arkadaşlarımız, ziyaret ettiği diyanet vakfı stand görevlileri ile samimi görüş alışverişinde bulundular.

113 ülkeden 8 bin civarı yayıncının katıldığı Frankfurt fuarının en önemli vasfı, farklı coğrafyadaki fikir ve kitap sahiplerinin birbirlerinden haberdar olması için imkan sunmuş olmasıdır. Adeta bir kültürler ve fikirler buluşma meydanı görevi görüyor olmasıdır.

 

 

Çeşitli dillerde özellikle İngilizce ve Almanca olarak Risale-i nuraların tanıtımı amacıyla ücretsiz dağıtılan broşürler, Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanan İngilizce “Türkiye’nin 15 Temmuz’u” adlı yine ücretsiz dağıtılan kitaplarla yanyana Milli Standda

risalekitaplar

 

 

 

 

 Etiketler:
Tarih: 07 Kasım 2016
Kategori:
2166 kez okundu

Risale-i Nur Tercüme Sitelerimiz

Arapça: www.rasaelalnour.com
Rusça: www.ru-nur.com
İngilizce: www.risaleenglish.com
Uygurca: www.nurbuliqi.com
Tacikçe: www.risolainur.com
Farsça: www.risalainur.com
Almanca: www.lichtstr.de
Çince: www.guangnur.com
Kürtçe: www.kurdinur.com
Kürtçe Hattı Kur’an: www.kurdinur.com/ar
Korece: www.koreanur.com/
Ukraynaca: www.risale.in.ua/
E-Satış : www.envarnesriyat.com
Hediye Kur'an : www.hizmetvakfi.net
Kurumsal: www.hizmetvakfi.org
Kur'an ve Risale Portalı: www.kuranikerim.net.tr
Risale-i Nur Okuma: Risale Oku

Sosyal Medya

Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest
Youtube

İletişim

Telefon: 0212 514 44 44
Fax: 0212 517 77 58
Email: info@hizmetvakfi.org
Website: www.hizmetvakfi.org

Adres: Cerrahpaşa Mahallesi

Kocamustafapaşa Caddesi
Tütüncüzade Sokak No:15
Seyran Apartmanı
Fatih/İstanbul