Odessa Kitap Fuarı’ndaydık

Envar Neşriyat adına, Odessa kitap Fuarına katılan kardeşlerimiz,

Odessa kitap Fuarına Envâr Neşriyatı temsilen katılanlardan Hattat Şehmus Kaçan’ın bize gönderdiği mektubu;

“Fuarın ilk gününden itibaren yoğun diyebileceğimiz bir ilgi var hamdolsun. Standı en geç biz kapatıp çıkıyoruz. Standımızın 3 köşesine bayrağımızı astık.   Bayrağımızı görüp gelen bir Âzeri kardeş “Yaşasın şanlı Türk bayrağı” diyerek bizi buralarda gördüğünden duyduğu memnuniyeti ifade etti..

Yine geçen sene fuar da tanıştığımız Tatar bir amca, bizden aldığı kitapları Kırım’da dağıttığını ve çok hoş kanaatler aldığını ifade etti…

Hristiyan (Yehova Şahidi) biri “Ben niye Müslüman doğmadım, Müslümanlık benim fıtratıma daha uygun diye hissediyorum” diyerek ruhi tatminsizliğini dile getirdi. Burada anlatılanlardan sonra Müslümanlığa daha yakın olduğunu itiraf etti..

Bir başka Azeri kardeş, İslam aleminin halihazırdaki dağınıklığından, perişanlığından serzenişte bulunarak “buraya gelip bu faaliyetleri yapmanız, bu birliğin tesisi adına bizi çok mutlu etti” dedi..

Hayli yaşlı bir teyzemiz, uzun süre oturup İslamiyet ile ilgili sorular sorup aldığı cevaplarla gözlerinin dolduğunu müşahede ettik. Memnun olduğunu hem dilinden hem lisan-i halinden anlamak hiç de zor değildi…

Bir önceki fuarda çok sık duyduğumuz sorulara, bu sene de şahit olduk : “Burada bir merkeziniz var mı? Derslerinize katılmak istiyoruz, mümkünse..” Burada herkes yediden yetmişe hat sanatına ilgi duyuyor. Kalem ve hokka ile tanışmak isteyen, heyecanını dışarı vuran birçok “Müslüman adayı” ile tanışmış olduk. Kalem ve Hokka ile her deneme yapan kişiye, isminin yazıldığı bir vecize kartı ve Risale-i Nur’dan küçük kitaplar hediye edildi. Bazı çocukların ailelerini bırakıp tekrar gelip kaleme sarıldığını gördük..”

 

 Etiketler:
Tarih: 18 Ağustos 2017
Kategori:
1970 kez okundu

Risale-i Nur Tercüme Sitelerimiz

Arapça: www.rasaelalnour.com
Rusça: www.ru-nur.com
İngilizce: www.risaleenglish.com
Uygurca: www.nurbuliqi.com
Tacikçe: www.risolainur.com
Farsça: www.risalainur.com
Almanca: www.lichtstr.de
Çince: www.guangnur.com
Kürtçe: www.kurdinur.com
Kürtçe Hattı Kur’an: www.kurdinur.com/ar
E-Satış : www.envarnesriyat.com
Hediye Kur'an : www.hizmetvakfi.net
Kurumsal: www.hizmetvakfi.org
Kur'an ve Risale Portalı: www.kuranikerim.net.tr
Risale-i Nur Okuma: Risale Oku

Sosyal Medya

Facebook
Twitter
Google plus
Pinterest
Youtube

İletişim

Telefon: 0212 514 44 44
Fax: 0212 517 77 58
Email: info@hizmetvakfi.org
Website: www.hizmetvakfi.org

Adres: Cerrahpaşa Mahallesi

Kocamustafapaşa Caddesi
Tütüncüzade Sokak No:15
Seyran Apartmanı
Fatih/İstanbul