Hüsnü Bayramoğlu Ağabey’in yazdığı Mucizatı Kur’aniye Risalesi

Envar Neşriyattan beklenen Eser: Tıpkı Basım, Üstad Bediüzzaman’dan tashihli 25. Söz
Mu’cizat-ı Kur’aniye Risalesi Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin hattıyla ve Üstad Bediüzzaman’ın bizzat tashihiyle tıpkı basım olarak Envar Neşriyat tarafından tab edildi.

Yirmi Beşinci Söz ki
‎قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ اْلاِنْسُ وَالْجِنُّ عَلَى اَنْ يَاْتُوا بِمِثْلِ هذَا اْلقُرْآنِ لاَ يَاْتُونَ بِمِثْلِهِ وَلَوْ كَانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِيرًا âyetinin hakikatını te’yid eden yüzer âyâtın en mühim bir hakikatı olan i’câz-ı Kur’ânî’yi tefsir ediyor. Üç Şua içinde kırk vücuh-u i’câziyeyi beyan ve tefsir ediyor ki; Kur’ân, kelâmullah olduğunu, gündüzdeki ziya, güneşin vücudunu gösterdiği gibi, öylece gösteriyor ve isbat ediyor. Bu mühim eser her tâifeye göre (ve ne fikirde bulunursa bulunsun) bu mübarek Söz, i’câz-ı Kur’ân’ı ona gösteriyor ve isbat ediyor. Neşrinden bu güne kadar milyonların şahidliğiyle i’câz-ı Kur’ân’a karşı çok muannidleri serfüru ettirerek secdeye getirmiş. Bu ehemmiyetli eser Hüsnü Bayramoğlu Ağabey tarafından yazılmış ve Muazzez Üstadımızın tashihi ve nazarından geçmiştir. Envar Neşriyat olarak merakaver bu eseri yeni hatt-ı Osmani ile okuyucularımıza arzediyoruz.

(Hulûsî Bey’in fıkrası)
Yirmibeşinci Söz, i’câz-ı Kur’ân’ı çok parlak bir tarzda isbat eden, ehl-i Kur’ân’a mesned, melce’ ve mahzen-i esrar ve gürûh-u isyan ve tuğyan ve küfrana bütün levâzımat-ı harbiyeyi câmi, mühlik bir silâhhane; yıkılmaz, aşılmaz, geçilmez bir sur; burç ve barûsu muhkem, mahûf ve müdhiş bir kal’a-i polat ve bedendir.
Hakikat böyle olmakla beraber Kur’ânî sûra dayanan Kur’ânî kal’aya iltica eden çok acib ve hârika Kur’ânî esrarın tedkikine koyulan, Kur’ân’ı kendilerine delîl-i şefi’, imam, refik, muhafız bilen hâdimü’l-Kur’ân nâmına esrâr-ı Kur’ân’a inayet-i Hak’la muttali, hakâik-ı Kur’ân’a lütf-u Hak’la âşina, rumuzat-ı Kur’ân’a avn-i Hak’la vâkıf, müdakkik, muarrif, mübeşşir Üstadımdan şunu öğrenmek istiyor ve bunu kalben cidden çok arzu ediyorum…

 

Zülfikar’ın Üçüncü Makamı – Mucizatı Kur’aniye Risalesine ulaşmak için lütfen tıklayınız…

 Etiketler: , ,
Tarih: 02 Ekim 2017
Kategori:
2698 kez okundu

Risale-i Nur Tercüme Sitelerimiz

Arapça: www.rasaelalnour.com
Rusça: www.ru-nur.com
İngilizce: www.risaleenglish.com
Uygurca: www.nurbuliqi.com
Tacikçe: www.risolainur.com
Farsça: www.risalainur.com
Almanca: www.lichtstr.de
Çince: www.guangnur.com
Kürtçe: www.kurdinur.com
Kürtçe Hattı Kur’an: www.kurdinur.com/ar
E-Satış : www.envarnesriyat.com
Hediye Kur'an : www.hizmetvakfi.net
Kurumsal: www.hizmetvakfi.org
Kur'an ve Risale Portalı: www.kuranikerim.net.tr
Risale-i Nur Okuma: Risale Oku

Sosyal Medya

Facebook
Twitter
Google plus
Pinterest
Youtube

İletişim

Telefon: 0212 514 44 44
Fax: 0212 517 77 58
Email: info@hizmetvakfi.org
Website: www.hizmetvakfi.org

Adres: Cerrahpaşa Mahallesi

Kocamustafapaşa Caddesi
Tütüncüzade Sokak No:15
Seyran Apartmanı
Fatih/İstanbul